Kopnęli cukrzycę i zostali mistrzami Polski

20170430_160326

W dniach 28-30 kwietnia 2017 roku odbyły się w Gnieźnie I Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży z cukrzycą w piłce nożnej. Turniej został objęty patronatem Polskiego Związku Piłki Nożnej.Hasłem przewodnim turnieju było „kopnij cukrzycę” tzn. pokaż, że mając cukrzycę możesz uprawiać sport na równi ze zdrowymi osobami i możesz zagrać o Mistrzostwo Polski.

Dzięki zaangażowaniu jednego z rodziców i pomocy pani Katarzyny Scheffler z Poradni Diabetologicznej dla Dzieci i Młodzieży Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 PUM w Szczecinie udało się stworzyć drużynę,  która pod nazwą Pompa Siły reprezentowała woj.zachodniopomorskie w najstarszej kategorii wiekowej w tych Mistrzostwach.

Drużyna zaprezentowała się znakomicie, po remisie w pierwszym meczu z reprezentacją Kalisza ,wszystkie kolejne mecze z Warszawą, Lublinem i Warszawą kończyły się zwycięstwami naszej reprezentacji. W wielkim finale po świetnym meczu zawodnicy z województwa Zachodniopomorskiego pokonali reprezentację Wielkopolski 3:1 i tytuł Mistrza Polski stał się faktem.

W drużynie wystąpili zawodnicy występujący na co dzień w rozgrywkach ZZPN:
Bartosz Makarewicz (r.2002)- Fase Szczecin
Hubert Siluk(r.2002)-Pogoń Szczecin
Oliwer Czepułkowski(r.2001)-Arkonia Szczecin
Filip Pasławski(r.2001)- Mierzynianka Mierzyn
Dawid Skwarna(r.2001)-SAD Chwiram
oraz
Jędrzej Dworzak(r.2000)
Dominik Stańczak(r.2001)
Jan Górniak(r.2000)
Szymon Ładniak(r.2003)

Bartosz Makarewicz(Fase Szczecin) został wybrany w swojej kategorii wiekowej najlepszym zawodnikiem turnieju.

Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej pragnie złożyć zawodnikom, inicjatorom serdeczne gratulacje.