UDANA INAUGURACJA ELIMINACJI MISTRZOSTW POLSKI

Doskonale rozpoczęły eliminacje mistrzostw Polski reprezentacje Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej roczników 2003 i 2004. W obu meczach rozgrywanych w Szczecinku nasze drużyny pokonały reprezentację Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Spektakularne było zwłaszcza zwycięstwo reprezentacji z rocznika 2003, która rywalizuje w turnieju o Puchar Kazimierza Deyny. Nasz zespół rozgromił rywali aż 9:0. Na poziomie reprezentacji województw, gdzie odbywa się już poważna selekcja, tak wysokie wyniki zdarzają się bardzo sporadycznie. Młodsza reprezentacja ZZPN wygrała 2:1.

– Miło patrzyło się na grę obu naszych zespołów. Zaangażowania, ambicji, ale i umiejętności nikomu nie można było odmówić. Nie przypominam sobie, żebyśmy kiedykolwiek wcześniej wygrali tak wysoko. Wygrana na pewno cieszy, ale nawet wysokie zwycięstwo w jednym meczu o niczym jeszcze nie świadczy. Mam nadzieję, że w kolejnych spotkaniach nasze kadry potwierdzą wysoką dyspozycję. Zawsze przypominam jednak, że wyniki w młodzieżowych kategoriach są sprawą drugorzędną. Liczy się indywidualny rozwój naszych piłkarzy – przypominał obecny w Szczecinku na meczach Jan Bednarek, prezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej.

W spotkaniu chłopców z rocznika 2004 rywalizujących w turnieju o Puchar Kazimierza Górskiego nasza drużyna wygrała 2:1.

Z satysfakcją obu meczom przyglądał się także trener Pogoni Kazimierz Biela. W naszych reprezentacjach występuje wielu zawodników z Akademii Piłkarskiej Pogoni Szczecin.

– W starszej kategorii wiekowej oba zespoły różniła przepaść w umiejętnościach. W młodszej mecz był zacięty i mógł nawet zakończyć się remisem. Najważniejsze, że w tych chłopcach jest duży potencjał. Trenerzy w Pogoni i trenerzy kadr ZZPN mają okazję i szczęście pracować z uzdolnionymi chłopcami. Ich rolą i zadaniem będzie teraz wydobycie z tej młodzieży najwięcej pozytywnych cech i takie wyszkolenie, aby w dorosłym futbolu grali na jak najwyższym poziomie – mówił Biela.

– W Szczecinku mieliśmy zapewnione świetne warunki. Gratuluję zawodnikom i trenerom tak udanego rozpoczęcia sezonu. Mam nadzieję, że w kolejnych spotkaniach utrzymamy wysoką formę – mówił Marek Safanów, trener koordynator ZZPN.

Tradycyjnie już nasze zespoły w grupie eliminacyjnej oprócz ekipy z Kujawsko-Pomorskiego ZPN zmierzą się z Pomorskim oraz Wielkopolskiego ZPN. Do finałowych turniejów, które odbędą się latem 2018 roku awans wywalczą dwa zespoły.

Turniej o Puchar Kazimierza Deyny (rocznik 2003)

ZZPN – Kujawsko-Pomorski ZPN 9:0

ZZPN: Ł. Łęgowski – Balcewicz, Białczyk, Karwowski, Jasiński, M. Łęgowski, Kozłowski, Leśniak, Korczakowski, Turski. Grali także: Sujecki, Szyszka, Uzar, Rośczak, Łuczak Stachnik.

Trenerami są: Maciej Mateńko UEFA A (Fotball Academy Szczecin), Piotr Łęczyński UEFA A (AP Pogoń Szczecin), Mateusz Kaźmierczak UEFA A (Bałtyk Koszalin). Trener bramkarzy: Grzegorz Otocki (AP Pogoń Szczecin). Kierownik reprezentacji ZZPN: Mirosław Masicz, Opieka medyczna: Rafał Kościołowicz. Trener koordynator: Marek Safanów

Turniej o Puchar Kazimierza Górskiego (rocznik 2004)

ZZPN – Kujawsko-Pomorski ZPN 2:1

ZZPN: Pardel – Freilich, Bugara, Martuszewski, Jakubczyk, Samborski, Żolik, Szwejda, Kaliński, Wnorowski, Żywicki. Grali także: Nordbo, Bartkowiak, Włodarczyk, Sumiński, Midloch, Glama, Matuszak.

Trenerami są: Sławomir Kłos UEFA B (Fotball Academy Szczecin), Przemysław Jasiński UEFA B (AP Pogoń Szczecin), Łukasz Korszański UEFA A (Bałtyk Koszalin). Trener bramkarzy: Grzegorz Otocki (AP Pogoń Szczecin). Kierownik reprezentacji ZZPN: Mirosław Masicz, Opieka medyczna: Rafał Kościołowicz. Trener koordynator: Marek Safanów.