Bezpłatny podręcznik dla trenerów – odbiór od poniedziałku

 

Polski Związek Piłki Nożnej przygotował dla trenerów nie lada gratkę – bezpłatny „Podręcznik Trenera Piłki Nożnej Dzieci”. Wydawnictwo można od poniedziałku odbierać w biurze Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej w Szczecinie, przy ul. Pocztowej.

– Przekazujemy w ręce trenerów najnowszą publikację PZPN. Książka składa się z dziewięciu segmentów poświęconych w całości szkoleniu dzieci w najmłodszych kategoriach wiekowych: skrzatach, żakach i orlikach. W szkoleniu młodych piłkarzy jest to okres szczególnie ważny, bo jak wiadomo – czego się Jaś nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał – pisze w słowie wstępnym Zbigniew Boniek, prezes PZPN.

– Nie będzie dobrego szkolenia dzieci, gdy nasi trenerzy nie będą stosowali najlepszych metod szkoleniowych. Najlepszych piłkarzy są w stanie wychować tylko najlepsi trenerzy. To wydawnictwo ma służyć pomocy szkoleniowcom w trudnej i odpowiedzialnej pracy z najmłodszymi adeptami futbolu. Zachęcam do naszej siedziby po odbiór wydawnictwa – mówi Jan Bednarek, prezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Warto zaznaczyć, że autorami wydawnictwa są niemieccy trenerzy Ulf Drewes oraz Bernhard Merkel. Jedną z osób tłumaczących na język polski był Dariusz Szubert, były piłkarz Pogoni Szczecin, srebrny medalista igrzysk olimpijskich w Barcelonie.

– Propozycje organizacji zajęć zawarte w publikacji mogą się sprawdzić i przynieść rewelacyjne efekty podczas treningów prowadzonych przez kluby oraz nauczycieli. Najnowsza propozycja PZPN pomoże każdemu prowadzącemu na „skrojenie” adekwatnego do wieku podopiecznych programu treningowo – szkoleniowego. Serdecznie zapraszamy trenerów oraz nauczycieli wychowania fizycznego po odbiór „Podręcznika trenera piłki nożnej dzieci” – dodał Marek Safanów, trener koordynator Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Ze względu na ograniczoną liczbę książek każdy trener będzie mógł pobrać tylko po jednym egzemplarzu.