Puchar Tymbarku: komplet wyników

W Szczecinku zakończył się finałowy turniej województwa zachodniopomorskiego XVIII edycji piłkarskiego turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. W ostatnim dniu imprezy rywalizowali najmłodsi – dziewczęta i chłopcy w kategorii U 8.

W turnieju chłopców doszło do sporej niespodzianki. Najlepszy okazał się bowiem zespół R-Football Goleniów, który w pokonanym polu pozostawił między innymi ekipy ze Szczecina i Koszalina. W finałowym spotkaniu R-Football zdecydowanie pokonał SP 17 Gwardię Koszalin 4:0.

W meczu o trzecie miejsce SP 3 Choszczno przegrało z 0:5 z UKS 71 Volley Szczecin.

W rywalizacji dziewcząt wygrał Orzeł 2010 Wałcz, który w finale pokonał 2:1 UKS Victorię SP 2 Sianów. W meczu o trzecie miejsce SP Kościernica pokonała Orła Bierzwnik 1:0.

Najlepszymi bramkarzami uznano Zuzannę Stefek z SP Kośćiernica oraz Stanisława Strugałę z SP 17 Gwardia Koszalin. Najlepszymi piłkarzami wybrano Milenę Waleńską z UKS Victoria SP 2 Sianów oraz Kamila Szweda z R-Football Goleniów. Najwięcej bramek zdobyli Oliwia Pecio z Orła 2010 Wałcz oraz Kacper Piórkowski z UKS 71 Volley Szczecin.

W najstarszej grupie wiekowej U 12 wśród dziewcząt wygrała Olimpia Szczecin, natomiast w gronie chłopców SP 7 Koszalin.

Rywalizacji w turnieju dziewcząt była bardzo wyrównana. O końcowym zwycięstwie Olimpii zadecydowały rzuty karne. W półfinale z UKS Orzeł 2010 Wałcz był bezbramkowy remis, ale karne lepiej wykonywały szczecinianki. Historia powtórzyła się w finale w którym Olimpia zmierzyła się z UKS Victorią Sianów. W regulaminowym czasie gry było 1:1. W karnych ponownie precyzyjniejsze były szczecinianki.

W turnieju chłopców SP 7 Koszalin był bezkonkurencyjny. W półfinale koszalinianie pokonali Żaki Szczecin 3:1, a w finale nie dali żadnych szans Ósemce Police wygrywając aż 5:1. W meczu o trzecie miejsce Żaki Szczecin pokonały 3:2 SP 3 Choszczno.

Najlepszymi bramkarzami uznano Amelię Muszyńską z Olimpii Szczecin oraz Bartosza Jasika z Żaków Szczecin. Najlepszymi piłkarzami wybrano Weronikę Pilarską z Victorii SP 2 Sianów oraz Mikołaja Tudruja z SP 7 Koszalin. Najwięcej bramek zdobyli Oliwia Wolanin z Czwórki Świnoujście oraz Alan Kurek z Ósemki Police.

W rywalizacji chłopców U 10 najlepszym zespołem okazał się UKS 71 VOLLEY Szczecin, który w sumie w sześciu rozegranych spotkaniach straci tylko jedną bramkę – w półfinale z Football Academy Szczecin, z którym wygrał 2:1. W wielkim finale UKS 71 VOLLEY pokonał AMO Szczecin 3:0.

W meczu o trzecie miejsce Football Academy pokonało SP 18 Koszalin 5:0.

W rywalizacji dziewcząt rozgrywki zdominowała Olimpia Szczecin. W półfinale pokonała Orzeł 2010 Wałcz 4:1, a w finale rozgromiła UKS Lubiana 7:0. W meczu o trzecie miejsce Orzeł 2010 Wałcz pokonał UKS Victorię SP 2 Sianów 2:1.

Najlepszymi bramkarzami uznano Kamilę Bombę z UKS 2010 Wałcz oraz Huberta Sinickiego z Football Academy Szczecin. Najlepszymi piłkarzami wybrano Noemi Zientarską z Olimpii Szczecin oraz Jakuba Zawadzkiego z UKS 71 VOLLEY Szczecin. Najwięcej bramek zdobyli Lena Świrska z UKS Lubiana oraz Maksymilian Jóźwiak z AMO Szczecin.

Na przełomie kwietnia i maja mistrzowie w kategoriach U-10 i U-12 będą reprezentować województwo w Finale Ogólnopolskim w Warszawie i staną przed szansą zagrania na stadionie PGE Narodowym.