ZZPN nawiązuje ścisłą współpracę z Pomorską Ligą Oldbojów

W niedzielę w Kaliszu odbędą się mistrzostwa województwa oldbojów w dwóch kategoriach wiekowych: 40+ oraz 50+. Przy okazji organizacji turnieju doszło do spotkania prezesa ZZPN Jana Bednarka, z prezesem Pomorskiej Ligi Oldbojów, Andrzejem Schneiderem.

Pomorska Liga Oldbojów z powodzeniem działa już od 28 lat. Jest ewenementem. Nigdzie w kraju rozgrywki dla oldbojów nie są prowadzone równie długo.

– Pomorska Liga Oldbojów ma swoją ustaloną markę i radzi sobie doskonale. Jako związek możemy jednak pomóc w jej działalności, rozszerzyć jej zasięg, a zwycięzcę ligi zaprosić do rywalizacji o mistrzostwo Polski oldbojów. W dalszym ciągu szefem rozgrywek byłby Andrzej Schneider – mówi Jan Bednarek.

Inicjatywa Związku spotkała się z przychylnym przyjęciem prezesa Pomorskiej Ligi Oldbojów. – Od kilku lat zabiegam, aby patronat nad naszą imprezą przejął Jan Bednarek i ZZPN. Na pewno profesjonalna pomoc ze strony Związku byłaby bardzo przydatna – uważa Andrzej Schneider.

Związek zapewniłby nagrody oraz pomógł w zapewnieniu spotkań obsady sędziowskiej. Zapadły już pierwsze wstępne ustalenia. Kolegium sędziów ZZPN przeszkoli arbitrów sędziujących obecnie Pomorską Ligę Oldbojów.

– Zależy nam, żeby od przyszłego sezonu rozgrywki toczyły się już w nowej poszerzonej formule. Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem organizacyjnego zapału i rozmachu, z jakim Pomorską Ligę Oldbojów prowadzi Andrzej Schneider. To prawdziwy pasjonat – dodał Bednarek.

– Zanim rozgrywki oldbojów wystartują w nowej odsłonie zapraszamy do Kalisza Pomorskiego na turniej o mistrzostwo województwa zachodniopomorskiego oldbojów. wiekowe 40+ oraz 50+. Pomysł podziału współzawodnictwa oldbojów na kategorie wiekowe zrodził się podczas naszych wizyt w Niemczech, Belgii oraz Anglii. Nasz pomysł spodobał się PZPN. Do Kalisza przyjeżdża ekipa telewizyjna z portalu laczynaspilka.pl. Atrakcji na pewno nie zabraknie, mamy już komplet drużyn w obu kategoriach wiekowych – dodaj Marek Safanów, specjalista ds. rozwoju piłki nożnej PZPN.

Początek niedzielnej imprezy w Kaliszu o godzinie 10.