Kursy


OSTATNIE MIEJSCA NA KURS UEFA GRASSROOTS C

UWAGA ‼️‼️‼️

Ostatnie dwa miejsca na kurs dla POCZĄTKUJĄCYCH trenerów Grassroots C.

Szczegóły:

⚽️ PZPN24
⚽️ ŁĄCZY NAS PIŁKA
⚽️ Kontakt telefoniczny bezpośrednio z Edukatorem PZPN Pawłem Podgórskim.

🔴🔵⚽️👍

Czytaj więcej
Nabór na kursy trenerskie

Kursy trenerskie UEFA B oraz UEFA C dla początkujących trenerów.

Czytaj więcej
STUDENCI WKFiPZ US Z DYPLOMAMI UEFA C

Oficjalnie witamy nowych trenerów. Studenci WKFiPZ US ukończyli kurs, który został zorganizowany na mocy porozumienia podpisanego przez prezesa ZZPN Jana Bednarka oraz przedstawicieli uczelni. Nad poprawnością szkoleniowo merytoryczną kursu UEFA C czuwał Miłosz Stępiński trener reprezentacji kobiet jednocześnie doktor WKFiPZ US.

Wszystkim świeżo upieczonym szkoleniowcom życzymy sukcesów na niwie trenerskiej.

Czytaj więcej
ZA NAMI PIERWSZY KURS UEFA Grassroots D…

Podczas dwóch ostatnich weekendów w marcu br. w siedzibie ZZPN odbył się pierwszy w historii kurs UEFA Grassroots D dla trenerów pracujących w zespołach seniorów klasy B. Do kursu przystąpiło 16 uczestników, wszyscy na koniec kursu z wynikiem pozytywnym zdali egzamin teoretyczny. Podczas 32h zajęć praktycznych i teoretycznych kursanci mogli zapoznać się z podstawowymi zagadnieniami związanymi ze współczesnym treningiem piłkarskim przede wszystkim na poziomie prowadzenia zespołów amatorskich. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszej pracy oraz zapraszamy na kolejny stopień zaawansowania – kurs trenerski UEFA Grassroots C.

 

Czytaj więcej
NOWI TRENERZY UEFA C po KURSIE w ŚWIDWINIE.

Witamy na pokładzie 26 nowych trenerów z dyplomem UEFA Grassroots C, którzy dn. 23 marca br. z powodzeniem zdali egzaminy teoretyczne i praktyczne przed Komisją Egzaminacyjną PZPN. Kurs odbywał się od stycznia do marca – na gościnnych obiektach sportowych Zespołu Szkół Rolniczych przy ul. Szczecińskiej w Świdwinie. Komisja Egzaminacyjna w składzie: trener Andrzej Magowski (delegat PZPN) oraz Tomasz Pozorski, Łukasz Korszański i Paweł Podgórski (Trenerzy Edukatorzy PZPN) wyróżniła spośród absolwentów kursu trenerów: Dawida Mosiądza i Bartosza Szwacińskiego (Łobez) oraz Tomasza Janosiewicza (Mrzeżyno). Wszystkim trenerom serdecznie gratulujemy i życzymy samych sukcesów szkoleniowych.

Czytaj więcej
UWAGA TRENERZY – LICENCJE TRENERSKIE

Komisja Licencyjna ZZPN informuje, że z końcem marca tj. 31.03.2018 r. upływa termin odbioru licencji trenerskich z biura w Szczecinie. Po tym terminie wszystkie dokumenty zostaną zutylizowane, a osoby które nie odebrały obciążone kosztami wydania licencji oraz ewentualnymi opłatami za wydanie duplikatu.

Z uwagi na przykre doświadczenia obowiązuje jedynie odbiór osobisty (ewentualnie za upoważnieniem) z sekretariatu ZZPN.

LISTA LICENCJI TRENERSKICH DO ODBIORU:

LICENCJE TRENERSKIE – STAN NA 23.03.2018 R.

Czytaj więcej
HARMONOGRAM WYDZIAŁU SZKOLENIA ZZPN

Uaktualniony harmonogram Wydziału Szkolenia ZZPN do pobrania:

WYDZIAŁ SZKOLENIA ZZPN – HARMONOGRAM (WIOSNA – LATO 2018)

Czytaj więcej
Mobilna Akademia Młodych Orłów wyrusza w województwo zachodniopomorskie

Z początkiem kwietnia w województwie zachodniopomorskim rozpoczyna działalność Mobilna Akademia Młodych Orłów. Trenerzy Maciej Mateńko i Tomasz Michalczyszyn prowadzić będą bezpłatne szkolenia piłkarskie dla wszystkich chętnych trenerów, nauczycieli i animatorów. W zajęciach będą też mogli uczestniczyć zainteresowani rodzice.

– Dotychczas Związek organizował szkolenia, na które uczestnicy musieli sami dojeżdżać. Teraz PZPN zrobił kolejny krok w stronę szkoleniowców. To my będziemy przyjeżdżać do trenerów – mówi Maciej Mateńko.

Trenerzy Mobilnej Akademii Młodych Orłów będą prowadzić zajęcia trzy razy w tygodniu. – Kolejno odwiedzać będziemy wszystkie 21 powiatów ziemi zachodniopomorskiej. Wizytowanie całego województwa zajmie nam zatem siedem tygodni. Celem nadrzędnym jest dotarcie do wszystkich gmin w obrębie danego powiatu – mówi Tomasz Michalczyszyn.

– Mobilna Akademia Młodych Orłów ma na celu ujednolicenie systemu szkolenia w młodszych grupach wiekowych. Ponadto nasi trenerzy monitorować będą rozwój najbardziej utalentowanych chłopców i dziewcząt. PZPN zatrudnił po dwóch szkoleniowców w każdym województwie. Selekcja była bardzo duża. Szkoleniowcy Mobilnej Akademii Młodych Orłów to elita wśród trenerów pracujących z młodzieżą w Polsce. Jako wiceprezes PZPN przykładam bardzo dużą wagę do tego programu. Na jego funkcjonowanie Związek wydawać będzie 6 milionów złotych rocznie – mówi Jan Bednarek, wiceprezes PZPN i prezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Jak będą wyglądały i czego dotyczyły zajęcia Mobilnej Akademii Młodych Orłów?

– Pierwsza seria zajęć poświęcona będzie szkoleniu dzieci w wieku 10 i 11 lat, druga seria dzieci w wieku 12 i 13 lat. Zajęcia składać się będą z trzech godzinnych części z 15 minutowymi przerwami. Pierwsza to wykład, druga to zajęcia praktyczne polegające na przeprowadzeniu wzorcowego treningu z udziałem 16 chłopców i dziewcząt. Trzecia część to gra selekcyjna, oddzielna dla obu grup wiekowych – wyjaśnia Mateńko.

– Najbardziej utalentowani zawodnicy zostaną objęci programem, w którym będziemy monitorowali ich postęp. PZPN dwa razy w roku organizować będzie dla nich obozy. Będziemy rekomendowali najbardziej uzdolnionych kandydatów do udziału w Zimowej oraz Letniej Akademii Młodych Orłów – dodaje Michalczyszyn.

– To świetny projekt, który powinien zakończyć się sukcesem. Na jego wymierne efekty trzeba jednak będzie poczekać kilka lat. Jestem przekonany, że za pewien czas wielu uczestników Mobilnej Akademii Młodych Orłów trafi do młodzieżowych reprezentacji Polski – uważa Mateńko.

Trenerzy Mateńko i Michalczyszyn liczą na współpracę z trenerami klubowymi z terenu. – Będziemy kontaktowali się z nimi w celu pomocy w organizacji zajęć. Jeżeli ktoś chciałby uzyskać dodatkowe informacje lub zaprosić Mobilną Akademię Młodych Orłow do siebie wystarczy zadzwonić. Czekamy na kontakt – dodał Mateńko.

Czytaj więcej
WYDARZENIA EDUKACYJNE DLA TRENEREK I TRENERÓW W ROKU 2018

Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej pragnąc wyjść na przeciw wielu zapytaniom przygotował roczny harmonogram wydarzeń szkoleniowych dla trenerek oraz trenerów z naszego województwa. Zapisy na poszczególne wydarzenia odbywać się będą poprzez platformę PZPN24.

Postanowiliśmy przygotować plan edukacyjny dla szkoleniowców, który zaspokoi potrzeby trenerek i trenerów na wszystkich poziomach rozgrywkowych,  grubą kreską oddzielając pracę w zespołach amatorskich oraz szkolenie piłkarskie dzieci i młodzieży. Często trenerzy uczestniczyli w wydarzeniach edukacyjnych kompletnie nie odpowiadających specyfice ich pracy, dzisiaj można aplikować na warsztaty, konferencje, które mamy nadzieję pozwolą rozwijać i inspirować w działaniach organizacyjno szkoleniowych na wszystkich szczeblach – powiedział trener koordynator ZZPN Marek Safanów.

W roku 2018 dla przedstawicieli piłki amatorskiej przygotowano 10 godzin szkoleń, zaś dla osób specjalizujących się w szkoleniu dzieci i młodzieży dwanaście.

Uczestnicy wszystkich warsztatów i konferencji otrzymają certyfikaty honorowane przy przedłużaniu licencji trenerskich.

Czytaj więcej
KURS UEFA GRASSROOTS D – OSTATNIE WOLNE MIEJSCA

UWAGA !!!
Ostatnie wolne miejsca, zapisy do 14.03.2018 r.

– 32 godziny szkoleń (dwa zjazdy weekendowe)
– zajęcia w siedzibie ZZPN (ul. Pocztowa 30/12 Szczecin)
– koszt kursu: 250 złotych
– licencja Grassroots D upoważnia do prowadzenia zespołów B i C klasy
– zapisy poprzez www.pzpn24.pzpn.pl

Planowany termin rozpoczęcia kursu: 16.03.2018 r. (Godzina 16:30)

Dodatkowe informacje:
Trener Edukator PZPN
Paweł Podgórski
Tel: 504 855 750

Czytaj więcej