Kursy


KOMUNIKAT KOMISJI LICENCYJNEJ ZZPN

Szanowni Państwo,

Z dniem 1 czerwca br. weszły w życie wytyczne zawarte w nowej Uchwale PZPN w sprawie licencji trenerskich uprawniających do prowadzenia zespołów uczestniczących w rozgrywkach piłki nożnej w Polsce. W załączniku – nowy schemat wymaganych licencji trenerskich w poszczególnych klasach rozgrywkowych.

 • LICENCJE – WYMAGANE W POSZCZEGÓLNYCH KLASACH ROZGRYWKOWYCH –> ZAŁĄCZNIK
 • OPŁATY – ZA WYDAWANE LICENCJE W TRYBIE ZWYCZAJNYM I NADZWYCZAJNYM – ZAŁĄCZNIK

Zgodnie z nowymi wytycznymi wnioski o licencje trenerskie oraz wszystkie kursy UEFA składane są w formie elektronicznej w systemie PZPN24  -> zakładka WYDARZENIA – dalej wybieramy ZZPN. Trenerzy, którym kończy się ważność licencji powinni złożyć wniosek o przyznanie/przedłużenie licencji trenerskich poprzez portal PZPN24:

 • do dnia 20 czerwca br. (pierwszy termin –> Komisja Licencyjna ZZPN)
 • do dnia 7 lipca br. (drugi termin –> Komisja Licencyjna ZZPN)

Wnioski złożone po tym terminie będą rozpatrywane wyłącznie w trybie nadzwyczajnym. Koszt poszczególnych licencji w trybie normalnym i nadzwyczajnym zawarty jest w uchwale – link poniżej.

Aby wniosek został rozpatrzony pozytywnie trzeba załączyć m.in.: zaświadczenie o niekaralności KRK, wydrukować i podpisać oświadczenie antykorupcyjne oraz certyfikaty ze szkoleń i konferencji (Uwaga! uwzględniane są tylko formy szkolenia pod patronatem PZPN i ZZPN).   

Poniżej przesyłamy link do artykułu, w którym – Dariusz Pasieka Szef Kształcenia i Licencjonowania Trenerów PZPN omawia kilka kluczowych zmian uchwały:

https://www.laczynaspilka.pl/federacja/nowa-uchwala-licencjonowania-trenerow-dariusz-pasieka-objasnia-kluczowe-zmiany1

oraz link do zapoznania się z treścią nowej uchwały:

https://www.pzpn.pl/public/system/files/site_content/675/1883-Uchwa%C5%82a%20nr%20IV63%20z%20dnia%2020.04.2017r.%20-%20Licencje%20trenerskie.pdf

PLIKI DO POBRANIA:

LICENCJE_UEFA

OPŁATY_licencje

Sporządził:

Paweł Podgórski –Trener Edukator ZZPN

Zespół Kształcenia i Licencjonowania Trenerów PZPN

Czytaj więcej
KOMISJA LICENCYJNA – PZPN24

W nawiązaniu do Uchwały nr VI/116 z dnia 24 czerwca 2014r. Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej  przypomina  się o obowiązku posiadania przez trenerów licencji do prowadzenia zespołów w rozgrywkach piłki nożnej. Prosimy trenerów, którzy:

 • zamierzają podjąć pracę na stanowisku trenera
 • posiadają licencje trenerską, której ważność się skończyła

o aplikację wniosku o jej przyznanie lub przedłużenie wraz z wymaganymi skanami dokumentów – elektronicznie poprzez portal: https://pzpn24.pzpn.pl. Termin składania w trybie normalnym – do 10.03 br. 

Trenerzy muszą być zalogowani na portalu PZPN24 – link do filmu instruktażowego: https://www.youtube.com/watch?v=LiatNyoXEDQ . Po zalogowaniu się na swoje konto wybieramy zakładkę: wydarzenia/kursy, licencje i komisje. W okienku – filtry – wybieramy Zachodniopomorski ZPN oraz Komisję Licencji Trenerskich ZZPN (zgodnie z załączonym obrazem).

Zrzut ekranu 2017-03-07 o 17.21.06

UWAGA!

Dopiero po otrzymaniu informacji o przyznaniu licencji trenerzy wnoszą opłatę na konto Zachodniopomorskiego ZPN w terminie 7 dni zgodnie z Uchwałą Zarządu PZPN:

 • Licencja „PZPN A”     – 300 zł.
 • Licencja „PZPN B” / „UEFA B”   – 150 zł.
 • Licencja „UEFA C”  (wcześniej PZPN C)   – 150 zł.

Złożenie wniosku po wyznaczonym terminie będzie wiązało się z rozpatrzeniem wniosku

w TRYBIE NADZWYCZAJNYM i wyższą opłatą za wydanie licencji !

Wydział Szkolenia ZZPN

Czytaj więcej
Gratulujemy wyróżnionym trenerom na kursach trenerskich UEFA B i UEFA C.

IMG_9060

W lutym zakończyły się kolejne dwa kursy trenerskie, które odbywały się w Szczecinie i Świdwinie pod egidą Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej. Kurs UEFA B w Szczecinie z sukcesem ukończyło 26 trenerów, a wśród nich Komisja Egzaminacyjna wyróżniła: Marcina Dymka, Marcina Kaczmarczyka, Grzegorza Otockiego, Piotra Sochańskiego i Pawła Wójtowicza. Natomiast kurs UEFA C w Świdwinie ukończyło 27 nowych trenerów, którzy niebawem rozpoczną swoją przygodę trenerską. W trakcie tego kursu – Komisja egzaminacyjna wyróżniła za wzorowe zdanie wszystkich egzaminów praktycznych i teoretycznych: Łukasza Gołego i Tomasza Krzywonosa. Wszystkim trenerom serdecznie gratulujemy i życzymy samych sukcesów w dalszej pracy szkoleniowej.   

Czytaj więcej
KURS UEFA B wyrównawczy w Świdwinie zakończony

fullsizeoutput_271e

Kolejny kurs UEFA B wyrównawczy zakończony. 28 trenerów uzyskało dyplomy i licencje UEFA B na kursie, który zakończył się w Świdwinie. Komisja Egzaminacyjna wyróżniła 5 trenerów, którzy zdali egzaminy celująco: Dariusza Chudzyńskiego (Wałcz), Wiesława Gozdeckiego (Dębno), Kamila Maślankiewicza (Gryfice), Artura Sochę (Mrzeżyno) i Mateusza Wiśniewskiego (Polanów). Gratulujemy !!!     

Galeria:

Kurs uefa b wyrównawczy w Świdwinie

Czytaj więcej
KURS TRENERÓW UEFA C dla początkujących w Świdwinie

Wydział Szkolenia Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej informuje, że pozostało jeszcze kilka miejsc na kolejnym kursie dla początkujących, którzy chcieliby rozpocząć pracę w zawodzie trenera piłki nożnej:

 • KURS TRENERÓW UEFA C – dla kandydatów na trenerów piłki nożnej. Miejsce: CKP Świdwin. Planowany termin: 21.01 – 12.02.2017 r. /liczba miejsc: 32 os. –  4 sesje weekendowe/. Planowane zajęcia: piątki od 16.30 oraz sobota i niedziela od 8.00 – 17.00. Na kursie obowiązuje 100% frekwencja.

Wszyscy kandydaci, którzy chcą zdobyć uprawnienia trenerskie do prowadzenia drużyn w rozgrywkach klasyfikowanych PZPN i ZZPN zobowiązani są do ukończenia kursów zgodnie z międzynarodową konwencją UEFA. Wnioski na kursy i pozostałe informacje dostępne są na stronie Wydziału Szkolenia   www.ws-zzpn.pl  – lub pod nr tel. 504 855 750  (Paweł Podgórski – trener Edukator PZPN).

Opracowanie: Paweł Podgórski  /Trener Edukator PZPN – Kierownik kursów UEFA/

Czytaj więcej
HARMONOGRAM KURSÓW TRENERSKICH UEFA na 2017 rok.

Wydział Szkolenia ZZPN publikuje wstępny harmonogram kursów trenerskich UEFA, które planowo odbędą się w nadchodzącym 2017 roku. Według ninieszego planu w najbliższym roku kalendarzowym odbędą się następujące kursy:

->  KURS TRENERÓW UEFA C – planowane 3 kursy
->  KURS TRENERÓW UEFA B – 1 kurs
->  KURS TRENERÓW UEFA B wyrównawczy – 1 kurs
->  KURS TRENERÓW UEFA A – 1 kurs
->  KURS TRENERÓW UEFA A wyrównawczy – 1 kurs

Szczegółowe terminy sesji zjazdowych, egzaminów wstępnych oraz pozostałe informacje o kursach w 2017 roku ..TUTAJ..

Czytaj więcej
KOLEJNY KURS UEFA C ZAKOŃCZONY

W dniach 16-17 grudnia br. odbyła się kolejna sesja egzaminacyjna kursu UEFA C, podczas której odbyły się egzaminy praktyczne i test teoretyczny dla kandydatów na trenerów. Uprawnienia trenera UEFA C zdobyło 27 trenerów, wśród których znalazły się również 2 trenerki: Katarzyna Charusta-Stefańska (Świnoujście) i Magdalena Szwed (Olimpia Szczecin). Komisja egzaminacyjna wyróżniła i uhonorowała trenerów, którzy sesję egzaminacyjną zdali celująco: Pawła Bogdanowskiego (Gryfice) i Mateusza Owedyka (Drawsko Pomorskie). Wszystkim absolwentom życzymy powodzenia w dalszej pracy trenerskiej na boiskach piłkarskich woj. zachodniopomorskiego i wszelkiej pomyślności oraz satysfakcji z pracy szkoleniowej.

Kolejne kursy dla początkujących trenerów planowane są w 2017 roku w terminach: luty/marzec w Świdwinie i czerwiec/lipiec w Szczecinie. Dodatkowych informacji udziela Trener Edukator PZPN Paweł Podgórski tel. 504 855 750.

kurs_uefa-c_12-2016_2

Czytaj więcej
KURS UEFA C (KOLEJNI POTENCJALNI TRENERZY PRACUJĄ CELEM UZYSKANIA UPRAGNIONEGO DYPLOMU)

Kolejny kurs UEFA C i grupa potencjalnych trenerek i trenerów o wielkim możliwościach i marzeniach …

Trzymamy kciuki ???

15181292_1211943162215561_8447836440933920827_n 15219565_1211943168882227_6445875326057922353_n 15253621_1211943148882229_7073930143314946626_n

Czytaj więcej
Pierwszy w historii ZZPN kurs UEFA A wyrównawczy zakończony !!!

Uroczysta sesja egzaminacyjna zakończyła historyczny kurs wyrównawczy UEFA A, który odbywał się w Szczecinie. Grono trenerskie zasilą kolejni trenerzy mogący legitymować się uprawnieniami UEFA A, a wsród nich Dariusz Cader, Jan Rączewski, Tomasz Michalczyszyn oraz Rafał Jabłonowski którzy zakończyli blisko roczny okres edukacyjny uzyskaniem dyplomów z wyróżnieniem.

uefawyr

W komisjach egzaminacyjnych zasiadali trenerzy edukatorzy, pracownicy Wydziału Szkolenia ZZPN m.in. Marcin Łazowski (Polska U-16) i Tomasz Pozorski, przedstawiciel Lubuskiego ZPN Paweł Wójcik oraz były selekcjoner reprezentacji Polski Paweł Janas. Nad poprawnością przebiegu całego kursu czuwał Paweł Podgórski – Trener Edukator PZPN.

Wszystkim trenerom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w pracy na rzecz rozwoju polskiej piłki nożnej.

Czytaj więcej
UEFA B wyrównawczy w Grodzisku Wlkp.

KURSY TRENERÓW UEFA B wyrównawcze pod egidą PZPN.

Wydział Szkolenia Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej informuje, że w II półroczu 2016 r. odbędą się 3 kursy dla trenerów piłki nożnej UEFA B wyrównawcze organizowane przez PZPN w Grodzisku Wielkopolskim.

KURS TRENERÓW UEFA B WYRÓWNAWCZY – przeznaczony jest dla trenerów instruktorów sportu PN lub II klasy (z dyplomami uzyskanymi przed 23.08.2013 r.)

Planowane terminy do wyboru:

 • 27.05 – 04.06.2016 r. – I TERMIN
 • 08.09 – 17.09.2016 r. – II TERMIN
 • 13.10 – 22.10.2016 r. – III TERMIN

Kursy są dofinansowane w ramach współpracy PZPN z DFB (Niemieckim Związkiem Piłki Nożnej). Uczestnik kursu ponosi tylko opłatę za zakup sprzętu sportowego w wysokości 1000 zł. Zakwaterowanie i pełne wyżywienie w wybranych terminach w hotelu GROCLIN w Grodzisku Wlkp. jest bezpłatne.

Zainteresowanych spełniających warunki uczestnictwa prosimy o wysłanie na adres mailowy zzpn@ws-zzpn.pl potwierdzenie chęci uczestnictwa w projekcie

Czytaj więcej