Kursy


KOLEJNY KURS TRENERSKI UEFA GRASSROOTS C – ZA NAMI…

Dnia 3 lutego br. odbyła się sesja egzaminacyjna kolejnej edycji kursu trenerskiego UEFA Grassroots C dla początkujących trenerów. Miło nam poinformować, że w grupie trenerów, którzy ukończyli kurs z oceną pozytywną – Komisja Egzaminacyjna wyróżniła rekordową liczbę 11 trenerów, którzy wykazali się bardzo dużymi umiejętnościami oraz zdali wszystkie egzaminy celująco. Wyróżnieni trenerzy w kolejności alfabetycznej to: Krzysztof Dominiak (Szczecin), Mateusz Karpiak (Torzym), Michał Ostraszewski (Choszczno), Krzysztof Pawluch (Brojce), Tomasz Trela (Szczecin), Łukasz Warachowski (Szczecin), Adrian Wasikowski (Szczecin), Wojciech Wiśniewski (Dębno), Maciej Wojnicz (Rzecko), Kacper Woźniakowski (Goleniów), Bartłomiej Zdunek (Stargard).

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM GRATULUJEMY, ŻYCZĄC SAMYCH SUKCESÓW W DALSZEJ PRACY SZKOLENIOWEJ !!!

Czytaj więcej
Uwaga trenerzy. Papierowe licencje trenerskie tracą ważność po 31 stycznia 2018 roku.

W związku z wprowadzeniem elektronicznego systemu ewidencji trenerów PZPN24 wszystkie licencje trenerskie w formie papierowej typu PZPN A i B tracą swoją ważność z dniem 31.01 br. Każdy trener posiadający ważną licencję papierową PZPN powinien złożyć wniosek o jej bezpłatną wymianę za pośrednictwem systemu PZPN24 (według załącznika).

W związku z powyższym od 1 lutego 2018 roku każdy trener posiadający odpowiednie kwalifikacje zobowiązany jest legitymować się w trakcie zawodów ważną licencją plastikową. Posiadane licencje papierowe nie będą już obowiązywały oraz nie będą respektowane przez sędziego prowadzącego mecze mistrzowskie w danej klasie rozgrywkowej.

Na portalu „Łączy nas piłka” (www.laczynaspilka.pl) w zakładce trener – wpisując swoje imię i nazwisko można sprawdzić czy jest się prawidłowo zarejestrowanym w systemie i posiada się ważną licencję trenerską.

INSTRUKCJA_WYMIANA_LICENCJI

Czytaj więcej
Kursy Trenerskie – Zima 2018

Trwa nabór na kursy dla trenerów UEFA. Do końca stycznia wpływają wnioski kandydatów na 2 kursy najwyższego stopnia UEFA A dla trenerów z kwalifikacjami UEFA B i państwowymi dyplomami II klasy. Dodatkowo zbieramy chętnych na nowy kurs UEFA Grassroots D dla trenerów B i C klasy. Nie ma już miejsc na kurs UEFA Grassroots C w Świdwinie, a na kurs UEFA B rekrutacja została wydłużona do czerwca br. Wszystkie informacje dot. kursów, licencji i kształcenia trenerów można znaleźć w nowej funkcjonalnej zakładce TRENER na portalu Łączy na piłka. Zapraszamy !

Czytaj więcej
Atrakcyjne kierunki staży trenerskich

Terminarz staży trenerskich i wizyt szkoleniowo studyjnych w Portugalii 🇵🇹️ na najbliższe miesiące już jest !

Od teraz z dużym wyprzedzeniem można zapisywać się i rezerwować miejsca na wyjazdy organizowane przez COMT COACHING CLUB.
🔝Oferta dla trenerów, menadżerów i sympatyków futbolu.

14-17 luty: FC PORTO- LIVERPOOL FC + Akademia CF Belenenses: 2200 zł

17-21 luty: SL BENFICA – BOAVISTA PORTO + Akademia SL Benfica: 2500 zł

14-21 luty: FC PORTO- LIVERPOOL FC + Akademia CF Belenenses + SL BENFICA – BOAVISTA PORTO + Akademia SL Benfica: 4000 zł

14-17 kwiecień: SL BENFICA – FC PORTO, BELENENSES – SPORTING + Akademia SL Benfica: 2800 zł

14-23 kwiecień: SL BENFICA – FC PORTO, BELENENSES – SPORTING, ESTORIL – SL BENFICA + Akademia SL Benfica + Akademia CF Belenenses: 4500 zł

Zapraszamy. Informacje i rezerwacje miejsc pod numerem telefonu: +48 508 857 707.

Czytaj więcej
NOWI TRENERZY W ZZPN

Dnia 3 grudnia br. zakończył się kolejny kurs trenerski UEFA Grassroots C i w naszym województwie przybyło kolejnych 26 trenerów, którzy z powodzeniem zdali egzaminy teoretyczne i praktyczne. Komisja Egzaminacyjna wyróżniła 4 trenerów, którzy ukończyli kurs z wyróżnieniem, a byli to: Grzegorz Dziedzic (Koszalin), Piotr Gutkowski (Kobylanka), Łukasz Świątek (Pyrzyce) i Krzysztof Tatarowicz (Koszalin). Wszystkim absolwentom serdecznie gratulujemy i życzymy samych sukcesów szkoleniowych.

Czytaj więcej
UWAGA TRENERZY !!!

Lubuski Związek Piłki Nożnej informuje, że zostały ostatnie miejsca na kurs trenerski UEFA A organizowany w woj. lubuskim. Zachęcamy do aplikowania na to wydarzenie trenerów z licencją UEFA B. Aplikacja wyłącznie przez system PZPN24. Egzamin wstępny już 13 grudzień 2017. Więcej informacji pod nr tel. 531 055 014.

Czytaj więcej
UWAGA TRENERZY – PAPIEROWE LICENCJE TRENERSKIE TRACĄ WAŻNOŚĆ po 31.01.2018 r. !!!

Wydział Szkolenia ZZPN informuje, że w związku z wejściem ogólnopolskiego elektronicznego systemu ewidencjonowania trenerów w systemie PZPN24 wszystkie licencje papierowe PZPN A oraz PZPN B stracą swoją ważność po 31 stycznia 2018 roku. Trenerzy posiadające ważne licencje PZPN A i PZPN B mają prawo złożyć wniosek o bezpłatne wydanie nowej licencji trenerskiej w wersji plastikowej, które będą wydawane przez Zachodniopomorski ZPN od 1 lutego 2018 roku. Wniosek należy złożyć w nieprzekraczalnym terminie do 31 stycznia 2018 roku.

 

Jednocześnie pragniemy podkreślić, że od dnia 1 lutego 2018 roku stare licencje papierowe nie będą honorowane w trakcie rozgrywek PZPN i ZZPN.

W załączeniu dokładna instrukcja objaśniająca w jaki sposób należy dokonać wymiany ważnej licencji papierowej na nową plastikową.    

WYMIANA_LICENCJI

Czytaj więcej
UWAGA !!! KLUBY B-KLASA

W związku z obowiązującą Uchwałą nr IV/63 z dn. 20 kwietnia 2017 Zarządu PZPN w sprawie licencji trenerskich uprawniających do prowadzenia zespołów uczestniczących w rozgrywkach piłki nożnej w Polsce informujemy, że z myślą o zespołach amatorskich m.in. najniższego szczebla wprowadzono nowy kurs trenerski dedykowany specjalnie dla osób pełniących rolę trenera w zespołach seniorów B i C klasy:

Kurs trenerski UEFA Grassroots D – koszt kursu 250 zł., liczba godzin 32 (2 sesje weekendowe).

Prosimy wszystkie kluby, które mają kłopoty z obsadą stanowiska trenera o wyznaczenie i skierowanie na kurs osoby/osób – przedstawicieli klubu, którzy po ukończeniu kursu będą mogli oficjalnie pełnić rolę trenera bez naruszenia dyscypliny związkowej.

Zainteresowane osoby powinny spełnić kryteria:

 1. m.in. wykształcenie średnie
 2. podstawowa znajomość obsługi komputera     

Zapisy na kursy trwają w ogólnopolskim portalu trenerskim po zalogowaniu na: https://pzpn24.pzpn.pl

Dodatkowych informacji udziela Trener Edukator PZPN – Paweł Podgórski – tel. 504 855 750.

Zgodnie z art. 2 niniejszej Uchwały prowadzenie zespołu uczestniczącego w rozgrywkach bez posiadania ważnej licencji trenerskiej jest zabronione i stanowi naruszenie dyscypliny związkowej. Naruszenie postanowień niniejszej uchwały powoduje zastosowanie następujących kar dyscyplinarnych w stosunku do:

 1. Klubu seniorów A, B, C klasy, zespołów dziecięcych i młodzieżowych (od C1 do G2), III, IV, Makroregionalnej LJM Ligi kobiet oraz pozostałych   
 1. Pierwszy mecz – kara pieniężna  1000 zł.
 2. Drugi mecz – kara pieniężna  1500 zł.
 3. Trzeci mecz – weryfikacja zawodów jako walkower (3:0) dla przeciwnika

Nie zastosowanie się do powyższych wytycznych spowoduje skierowanie spraw do Wydziału Dyscypliny ZZPN.

Czytaj więcej
KOMUNIKAT KOMISJI LICENCYJNEJ ZZPN

Szanowni Państwo,

Z dniem 1 czerwca br. weszły w życie wytyczne zawarte w nowej Uchwale PZPN w sprawie licencji trenerskich uprawniających do prowadzenia zespołów uczestniczących w rozgrywkach piłki nożnej w Polsce. W załączniku – nowy schemat wymaganych licencji trenerskich w poszczególnych klasach rozgrywkowych.

 • LICENCJE – WYMAGANE W POSZCZEGÓLNYCH KLASACH ROZGRYWKOWYCH –> ZAŁĄCZNIK
 • OPŁATY – ZA WYDAWANE LICENCJE W TRYBIE ZWYCZAJNYM I NADZWYCZAJNYM – ZAŁĄCZNIK

Zgodnie z nowymi wytycznymi wnioski o licencje trenerskie oraz wszystkie kursy UEFA składane są w formie elektronicznej w systemie PZPN24  -> zakładka WYDARZENIA – dalej wybieramy ZZPN. Trenerzy, którym kończy się ważność licencji powinni złożyć wniosek o przyznanie/przedłużenie licencji trenerskich poprzez portal PZPN24:

 • do dnia 20 czerwca br. (pierwszy termin –> Komisja Licencyjna ZZPN)
 • do dnia 7 lipca br. (drugi termin –> Komisja Licencyjna ZZPN)

Wnioski złożone po tym terminie będą rozpatrywane wyłącznie w trybie nadzwyczajnym. Koszt poszczególnych licencji w trybie normalnym i nadzwyczajnym zawarty jest w uchwale – link poniżej.

Aby wniosek został rozpatrzony pozytywnie trzeba załączyć m.in.: zaświadczenie o niekaralności KRK, wydrukować i podpisać oświadczenie antykorupcyjne oraz certyfikaty ze szkoleń i konferencji (Uwaga! uwzględniane są tylko formy szkolenia pod patronatem PZPN i ZZPN).   

Poniżej przesyłamy link do artykułu, w którym – Dariusz Pasieka Szef Kształcenia i Licencjonowania Trenerów PZPN omawia kilka kluczowych zmian uchwały:

https://www.laczynaspilka.pl/federacja/nowa-uchwala-licencjonowania-trenerow-dariusz-pasieka-objasnia-kluczowe-zmiany1

oraz link do zapoznania się z treścią nowej uchwały:

https://www.pzpn.pl/public/system/files/site_content/675/1883-Uchwa%C5%82a%20nr%20IV63%20z%20dnia%2020.04.2017r.%20-%20Licencje%20trenerskie.pdf

PLIKI DO POBRANIA:

LICENCJE_UEFA

OPŁATY_licencje

Sporządził:

Paweł Podgórski –Trener Edukator ZZPN

Zespół Kształcenia i Licencjonowania Trenerów PZPN

Czytaj więcej
KOMISJA LICENCYJNA – PZPN24

W nawiązaniu do Uchwały nr VI/116 z dnia 24 czerwca 2014r. Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej  przypomina  się o obowiązku posiadania przez trenerów licencji do prowadzenia zespołów w rozgrywkach piłki nożnej. Prosimy trenerów, którzy:

 • zamierzają podjąć pracę na stanowisku trenera
 • posiadają licencje trenerską, której ważność się skończyła

o aplikację wniosku o jej przyznanie lub przedłużenie wraz z wymaganymi skanami dokumentów – elektronicznie poprzez portal: https://pzpn24.pzpn.pl. Termin składania w trybie normalnym – do 10.03 br. 

Trenerzy muszą być zalogowani na portalu PZPN24 – link do filmu instruktażowego: https://www.youtube.com/watch?v=LiatNyoXEDQ . Po zalogowaniu się na swoje konto wybieramy zakładkę: wydarzenia/kursy, licencje i komisje. W okienku – filtry – wybieramy Zachodniopomorski ZPN oraz Komisję Licencji Trenerskich ZZPN (zgodnie z załączonym obrazem).

Zrzut ekranu 2017-03-07 o 17.21.06

UWAGA!

Dopiero po otrzymaniu informacji o przyznaniu licencji trenerzy wnoszą opłatę na konto Zachodniopomorskiego ZPN w terminie 7 dni zgodnie z Uchwałą Zarządu PZPN:

 • Licencja „PZPN A”     – 300 zł.
 • Licencja „PZPN B” / „UEFA B”   – 150 zł.
 • Licencja „UEFA C”  (wcześniej PZPN C)   – 150 zł.

Złożenie wniosku po wyznaczonym terminie będzie wiązało się z rozpatrzeniem wniosku

w TRYBIE NADZWYCZAJNYM i wyższą opłatą za wydanie licencji !

Wydział Szkolenia ZZPN

Czytaj więcej